KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on‑line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek? Potřebujete proškolit realitní software Poski REAL?

Pokud vás témata zajímají a máte zájem se dozvědět více, kontaktujte našeho poradce.

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat profil našeho poradce
Zjistit více
Weby pro developerské projekty
Sledujte nás RSS

Největší chyby při homestagingu

Homestaging je služba, jež má za cíl zatraktivnit byt či nemovitost za účelem rychlého a co nejvýhodnějšího prodeje. Na rozdíl od interiérového designéra pracuje home stagger pouze s tím, co byt momentálně nabízí. Jeho služby nejsou zdarma – nebudete však muset kupovat nový nábytek a získáte jistotu, že je váš byt pod dohledem opravdového profesionála.

Ať se rozhodnete využít homestaging, anebo si troufnete byt naaranžovat sami – rozhodně se vyhněte obvyklým chybám, jichž se lidé při prodeji nemovitosti dopouštějí.

Proč je homestaging důležitý

V USA má tato služba dlouholetou tradici a dá se říct, že je součástí téměř každého realitního prodeje. Za posledních 10 let se homestaging dobře zabydlel i v Česku. Lidé si uvědomili, že velký podíl na úspěšném prodeji bytu má právě dojem, který si zájemce z prohlídky odnese. Málokdo chce navíc investovat vysoké sumy do nového nábytku či rekonstrukce. Home stagger dokáže i s malými prostředky proměnit domácnost ve funkční, prosvětlený, prostorný, atraktivní byt.

homestaging

Svépomocí, anebo s profesionály?

Stejně jako žena, která se umí učesat a nalíčit sama, ale přesto při významných příležitostech volí návštěvu ke kadeřníkovi, tak rovněž prodávající ušetří spoustu času a starostí, svěří-li byt do péče home staggera.

První schůzka, během níž vám vypracuje návrh změn a úprav, zabere obvykle 2 až 3 hodiny. Zůstává na vás, zda budete tyto změny realizovat vlastními silami, anebo je svěříte do rukou konzultanta samotného. Ten vám mimo jiné pomůže s profesionálním nafocením nemovitosti, zprostředkuje zapůjčení nábytku a dekorací nebo doporučí prověřené řemeslníky.

Chyby, kterým se při homestagingu rozhodně vyhněte

Nepleťme si byt s muzeem

Profesionálové se shodnou, že nabízený byt má připomínat spíše hotelový pokoj než zabydlenou domácnost. Snažte se, aby místnosti zůstaly světlé, čisté, prostorné a funkční, s rovnoměrně ustaveným nábytkem a dekoracemi. Rozhodně platí, že lepší práci odvede několik drobných artefaktů než muzejní sbírka sošek z Afriky. Redukovat doporučujeme také počet kusů nábytku a předmětů vystavených na jeho policích.

Chaos a nepořádek k úspěšnému prodeji nevedou

Neuspořádaný interiér bez ladu a skladu k dobré náladě rozhodně nepřispívá. A pozitivní dojem si z prohlídky neodnese ani potenciální kupec.

Zaměřte se proto na to, aby byly nábytek, obrazy, knihy, rostliny a další interiérové prvky uspořádány harmonicky a působily dobře jako celek. Smiřte se s tím, že se s některými věcmi budete muset nadobro rozloučit – to k prodeji bytu zkrátka patří.

Kreativitu raději kroťte

V jednoduchosti je síla – tímto heslem se řiďte i při volbě barev stěn a nábytku. Nikdy neprohloupíte, vsadíte-li na neutrální, tj. světlé barvy, nejlépe bílou. Čím více budete hýřit barvami, tím stoupá pravděpodobnost, že se netrefíte do vkusu zájemce. I v této oblasti se vyplatí následovat rady home staggera.

Světlo a vůně nic nestojí, zato hodně pomohou

Pro úspěšný prodej bytu stačí někdy málo – obrovskou práci zastanou vonné svíčky a jiné interiérové vůně, které vylepší dojem z bytu. I zde můžete docílit zajímavé harmonie barev, vůní a světla.

Nebojte se vpustit do bytu více slunečního svitu nebo vyměňte staré, silné žárovky za modernější typy s měkkým, příjemným světlem.

Developerské projekty