KATALOG OBLÍBENÝCH REALIT

Pracujete v realitách a zajímají vás on‑line trendy? Nevíte, jak efektivně plánovat čas u vás ve firmě nebo jaké postupy jsou vhodné pro nábor nabídek? Potřebujete proškolit realitní software Poski REAL?

Pokud vás témata zajímají a máte zájem se dozvědět více, kontaktujte našeho poradce.

Výkonný ředitel Poski.com Ing. Vladimír Vaněk

Ing. Vladimír Vaněk

Kontaktovat profil našeho poradce
Zjistit více
Weby pro developerské projekty
Sledujte nás RSS

Jak vybrat ten správný byt na investici?


Rozhodli jste se využít trendu investičních bytů, ale nejste si jistí, jaký byt je vlastně ten nejlepší? Investiční byty se od těch, které kupujete za účelem bydlení, v mnohém liší. Připravili jsme pro vás několik tipů, díky kterým ve výběru nemovitosti uspějete a nájemníci se vám jen pohrnou.

1.    V jakém městě je to pro mě nejvýhodnější?

Když chcete byt pronajmout, je logické, že jej budete chtít pořídit v lokalitě, kde se pořád něco děje. Oblíbená jsou proto velká města, do kterých cestují lidé za prací, univerzitní města i města, ve kterých sídlí velké společnosti. Specifická v tomhle ohledu zůstává Praha. Přichází do ní stále více obyvatel, ale domy se zde staví málo, proto ceny nájmů neustále šplhají vzhůru.
Když si ale pořídíte byt v Brně, Olomouci, Plzni nebo právě v Praze, musíte počítat s nižšími výnosy z nájmů a pomalejší návratností investice. Tyto dražší lokality s sebou ale nesou také jistotu stability i možného růstu cen.

byty na rušné ulici

2.    Jaká je nejlepší lokalita? Centrum nebo klidnější periferie?

Samozřejmě, že centra měst bývají oblíbená, ale to hlavně u mladších lidí a studentů. Pokud chcete najímat svůj byt dlouhodobě někomu spolehlivému, je vhodné podívat se po klidnějších obytných lokalitách, kde se může usadit třeba mladá rodina nebo stabilně zajištění lidé. 
Důležité je dobře se informovat o čtvrtích města. Je tam bezpečno? Vypadají ulice upraveně? A jak je na tom občanská vybavenost? I člověk, který si hledá jen přechodné bydlení, chce bydlet na hezkém místě, kde jej nebude nic rušit a v klidu si bude moci zajít třeba do blízkého obchodu.

3.    Malý, nebo velký byt?

Uvažujete nad nejlepší velikostí bytu pro pronájem? Nejvíce na dračku jdou byty menší, s dispozicemi 1+kk, 2+kk nebo 2+1. Nejčastěji o ně mají zájem mladé páry, které si nemohou dovolit vlastní bydlení, samostatně bydlící lidé, kteří nepotřebují tolik prostoru, ale i manažeři, kteří část svého času tráví mimo bydliště. 
Velké byly 3+1 nebo 4+1 samozřejmě pronajmete také, zájem o ně ale jeví úplně jiná skupina lidí. Většinou jde o rodiny s dětmi, kteří nechtějí nebo nemohou investovat do vlastního bydlení. Takové nájemníky možná neseženete tak lehce, jako třeba studenty, ale můžete si být jistí jejich stálostí.

starý bytový dům

4.    Kolik budou stát energie?

Když si člověk vybírá byt k pronájmu, zajímá jej i cena energií. Jedná se o byt ve starém domě bez zateplení? Nebo jde o kompletně revitalizovaný panelák? Většinou platí, že čím menší byt, tím menší náklady. Existuje ale i výjimka – vždy je zhodnotit energetickou náročnost budovy.

Ovládací prvek Obrázek
Developerské projekty